Dlaczego Gdańsk > Dojazd do Gdańska

Dojazd do Gdańska

Jesteśmy blisko


Rozbudowana sieć połączeń

Gdańsk jeszcze nigdy, w swojej ponad 1000 letniej historii, nie był tak blisko Europy. W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy lądują samoloty linii: Eurowings, Finnair, KLM, Lufthansa, Norwegian Air, LOT, Ryanair, SAS oraz Wizzair. Oprócz tego, cały czas zwiększa się też ruch czarterowy. Łącznie można do Gdańska dolecieć z ponad 60 miast! Część przewoźników (w tym tanie linie lotnicze) oferuje doskonałe ceny. Jeśli kupimy bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, dolecimy do Gdańska za dosłownie kilkadziesiąt złotych. Najwięcej połączeń bezpośrednich funkcjonuje w ruchu do i z miast:

  • Wielkiej Brytanii: 11, 
  • Norwegii: 9,
  • Niemiec: 6. 

Najdalej na północ dolecimy do: Reykjaviku i Tromso. 
Na południe: do Cypryjskiego Pafos. 
Na zachód: do Malagi.
Na wschód: do Kutaisi.

Pokaż kierunki lotów

Przyjedź do nas koleją lub samochodem

Gdańsk jest ważnym węzłem kolejowym, który każdego dnia obsługuje dziesiątki połączeń. Dzięki modernizacji infrastruktury, dotarcie do Gdańska pociągiem jeszcze nigdy nie było tak szybkie i komfortowe. Pociągi typu Pendolino pokonują trasę Warszawa – Gdańsk zaledwie w 2h40 minut, a niebawem i ten czas ulegnie skróceniu. Z kolei Kraków dzieli od Grodu Neptuna 5h i 15 minut a Poznań nieco ponad 3h.

Dotarcie do Gdańska przy pomocy dróg również nie nastręcza żadnych problemów. Autostrada A1 łączy nasze miasto z Toruniem i Łodzią, a niebawem połączy także i z Katowicami. Dynamiczny rozwój sieci dróg szybkiego ruchu sprawia, że dotarcie do Warszawy, Poznania, Wrocławia, Krakowa czy Lublina już jest komfortowe a co więcej poprawia się z każdym rokiem. Do Łodzi dotrzemy już w 3 godziny, do Warszawy w 4, a Krakowa w 6,5.

Jesteśmy minuty lotu od Ciebie0

min

Monachium

0

min

Amsterdam

0

min

Frankfurt

0

min

Kopenhaga

0

min

Helsinki